بسمه تعالی
                               وآغازدیگر ! (3)
چنانکه ملاحظه می فرمایید، سایت انجمن بارخساره وچارچوب جدیدی پا به عرصه وجود نهاده است. تلاشی را که برای تغییروبه روز رسانی قالب وسیستم اولیه انجام داده بودیم ؛ به دلایلی که بخشی از آن در سرآغازی که برای آن نوشته شدآمده است (و علت هایی که برایمان در آن موقع قابل پیش بینی نبود، ازجمله، سفرناگهانی طراح سایت وگروه فنی به خارج ازکشور)قرین موفقیت نبوده است .اما علت های ناموفقیت را باید در همان نوشته قبلی که تحت عنوان (آغازدیگر2 ) آمده بود باید جستجو کرد. بنابراین عین آن مطالب را که ممکن است برخی از کاربران عزیز نخوانده ویا فراموش کرده اند به دنبال این بحث تکرار می کنیم.از حیث فنی هم طراحی وقالب قبلی مشکلاتی به شرح زیر داشت:
ورژن قبلی سایت 2.5.7 بود که از لحاظ امنیت و در سطح پایینی بود .ورژن فعلی سایت به 3.6.5 ارتقاءیافته که در نتیجه هم امنیت آن بالا رفته و هم در گوگل جایگاه و رتبه بالاتری پیداکرده است.کوشش شده تمام مطالب قبلی سایت به سیستم جدید انتقال داده شود و اگر نشده است آنهارا پیگیری خواهیم نمودبه نحوی که هیچ مطلبی از آنها پاک نشد.
سایت قبلی ایراداتی هم در مجموعه بندی ومنوها داشت که تک به تک برطرف شده اند وبراساس نیازهای اعلام شده مدیریت سایت چینش شده اند.
همچنین ایراداتی که در دیتا بیس وجود داشت مرتفع شده اند، بطوریکه سیستم جدید با انواع مرورگرها چون موبایل وتبلت سازگاری پیدا نموده است.
در این نسخه، با استفاده وبرسی سایت های مختلف ولحاظ کردن امکانات مورد نیاز، سایت بطوری ساخته وطراحی (رسپانسیو) شده که با انواع موبایل و تبلت نیز نشان داده می شود.
در طراحی جدیداین امکان وجود دارد که مطالب به طور خود کار به کانال تلگرامی وابسته بدان منتقل شود .علاوه براین ها این امکان نیز وجود دارد که علاقمندان به انجمن از طریق درگاه پرداخت ، درمحل کاریا منزل کمک های مالی و حق عضویت خودرا به صورت آنلاین به سهولت پرداخت نمایند.
در مجموع قالب فعلی مناسب و در خورا نجمن است و مدیریت آن به مراتب ساده تر از سیستم قبلی ودارای ستون های گفتگواست که بادرج مشخصات وعکس نویسده ،مطا لب، امکان انتقال به فیسوک وسایر شبکه های اجتماعی رانیز خواهند داشت. مزید بر اینها سایت دارای ستونی برای تبلیغات است که با دریافت مبلغی اندک هم به تبلیغ کننده وهم به ا نجمن کمک خواهد شد.
   پی گیری و هزینه های این تغییر وتحول و رخساره جدید سایت امکان پذیرنشده است مگر به همت ، دلسوزی وعلاقمندی جناب آقای عباس کاظمی . ایشان نه در این زمینه بلکه در چند سال اخیر در عرصه های دیگر یار ویا ور جدی و فداکار بدون توقع انجمن بوده است.
در اینجا بایستی از زحمات و آموزش های استاد مهندس منوچهر بسحاق ، که تمام زحمات سایت گذشته رابه عهده داشت تشکر فراوان کنم.
بدیهی است پایداری و استمرار موفقیت آمیز این سایت در گرو مشارکت و همکاری لرستانیهای مقیم تهران و البرز به ویژه اعضاءانجمن است.امیدوارم با تجدید اعضاء و تشکیل وفعال نمودن کمیته سایت انجمن ،گام جدی تری در این مسیر برداشته شود.
از لرستانیهای خارج کشور که دل در گروی زادگاه خود دارند، توقع داریم ما را ازحیث ارائه مطلب و کمک مالی یاری و مدد فرمایند.
گرچه با رشد تحول تکنولوژی، خصوصادر عرصه دیجیتالی، بسیاری از ابزار فعلی،پس مانده و عقب خواهند افتاد، اما تا کنون می توان ادعا نمود که سایت ها نسبت به تلگرام و .... ازاعتبار و سندیت بیشتری برخورداراند وشاید درآینده نیزتا مدتی چنین باشد.
بنابراین فعالیت در این عرصه همچنان توجیه پذیروبا اعتبار است . چشم انتظار همکاری ومساعدت همگان هستیم.
                                                     ابراهیم موسوی نژاد

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات

 

 

آخرین عناوین