مجتمع تفریحی گردشگری کشت و صنعت خرم‌آباد راه‌اندازی می‌شود
مجتمع گردشگری
مدیر عامل کشت و صنعت استان لرستان گفت: مجتمع تفریحی گردشگری کشت و صنعت خرم‌آباد راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، مهدی سرچشمه پور ظهر امروز در جلسه کارگروه گردشگری و میراث فرهنگی استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهارداشت:  برای ایجاد مجتمع گردشگری کشت و صنعت خرم‌آباد مطالعات پایه و برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده است یک بخش از زیر ساخت‌ها نیز اکنون آماده است.

وی افزود: پس از تصویب طرح ادارات مربوطه نسبت به ایجاد زیرساخت‌های پروژه اقدام کنند تا عملیات اجرایی طرح شروع شود.

مدیر عامل کشت و صنعت استان لرستان به وجود هزار و 13 هکتار اراضی جنگی در کشت و صنعت لرستان اشاره  و عنوان کرد: در بخش گردشگری محورفعالیت‌ها کشاورزی، دامپروری، زنبور داری، تحقیق و پژوهش، پشتیبانی، فرآوری  و کارخانه است.

وی بیان کرد: محورهای گردشگری مجتمع کشت و صنعت در دو بخش طرح 140 هکتاری (دهکده سبز خرم‌آباد) و طرح هزار و 150 هکتاری  (پارک جنگی خرم‌آباد) تعریف شده است.

سرچشمه پور هدف از ایجاد این مجتمع را رونق و ارتقاء صنعت گردشگری در ارتباط به توریسم زائر دانست و گفت:  پوشش جنگلی و فضای سبز، وجود چند دریاچه، اسختر پرورش ماهی، چشمه دائمی، مجتمع گلخانه ای شیشه ای و بخش بسیار متنوع دامپروری از ظرفیت‌های موجود در این کشت و صنعت است.

وی تصریح کرد: برای این مجتمع گردشگری امکاناتی مانند بازارچه محلی و اردوگاه عشایری، پارک آبی آکواریوم و مجموعه تفریحی کودک، تله کابین، پل معلق، دهکده سلامت، پیست سوارکاری، باغ گردشگری، باغ وحش و باغ پرندگان در نظر گرفته شده است.

هوشنگ بازوند استاندار لرستان نیز در رابطه با ایجاد این مجتمع تفریحی گردشگری نیز اظهارداشت:  راه‌اندازی این مجتمع کار بسیار ارزنده‌ای است که امیدواریم تا مهر ماه امسال بتوانیم عملیات اجرای آن را آغاز کنیم. 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات

 

 

آخرین عناوین