«نه به تشنگی و تاریکی»/ پویش خبری ایرنا برای مدیریت مصرف آب و برق
تهران- ایرنا- خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) با هدف فرهنگ‌سازی در مصرف آب و برق، از هفته جاری پویشی خبری با عنوان «نه به تشنگی و تاریکی» را آغاز کرده است.

به گزارش ایرنا، تابستان امسال مصرف آب و برق کشور به قدری افزایش یافت که منجر به شکسته شدن رکوردهای مصرف سال‌های گذشته شد؛ به عنوان نمونه در حالی که وزارت نیرو برای امسال افزایش مصرف برق را حدود پنج درصد پیش‌بینی کرده بود، این میزان به بیش از 11 درصد افزایش یافت.
مصرف برق در روزهای گرم امسال برای نخستین بار به عدد 55 هزار و 400 مگاوات رسید و به این ترتیب رکورد تاریخ مصرف برق در کشور شکسته شد.
این رشد مصرف به گونه‌ای بود که زمان اوج مصرف در یک ماه گذشته 17 بار از مرز 50 هزار مگاوات گذشت؛ آن هم در حالی که پارسال و در همین بازه زمانی فقط 2 بار این اتفاق رخ داده بود.
در بخش آب شرب، شرایط به گونه‌ای دیگر رقم خورده است؛ بارندگی‌ها نسبت به پارسال و میانگین 47 سال گذشته حدود سه درصد کاهش یافته و با همه اقداماتی که انجام شده است، هنوز 300 شهر ایران در شرایط «تنش آب شرب» قرار دارد.
با توجه به این شرایط، خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) با هدف فرهنگسازی در مدیریت مصرف آب و برق، از هفته جاری پویشی خبری با عنوان «نه به تشنگی و تاریکی» را آغاز کرد و قرار است روزانه با انتشار اخباروگزارش های مرتبط در زمینه مصرف بهینه آب و برق اطلاع رسانی کند.
انتظار می‌رود سایر رسانه‌ها نیز برای همراه کردن مردم در صرفه‌جویی و مدیریت مصرف آب و برق، به طور جدی وارد عرصه شوند تا گامی بزرگ برای فرهنگ‌سازی مصرف بهینه در همه زمینه‌ها بویژه آب و برق برداشته شود و این مسیر تا نهادینه شدن آن ادامه یابد.
برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
https://t.me/irnaeco
اقتصام**9189** خبرنگار: اسماعیل داودی* انتشار:مرضیه فاتحی

انتهای پیام /*

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات

 

 

آخرین عناوین