طرح "زاگرس از کوه تا کویر" اجرا می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان از انعقاد تفاهم‌نامه "زاگرس از کوه تا کویر" بین این استان و اصفهان خبر داد.

غلام‌رضا سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: تفاهم‌نامه "زاگرس از کوه تا کویر" با هدف هم‌افزایی و استفاده بیشتر از ظرفیت‌های گردشگری، تاریخی، طبیعی و... بین لرستان و اصفهان منعقد می‌شود.

وی ادامه داد: لرستان در این زمینه ظرفیت‌های خوبی دارد و امیدواریم در راستای رونق صنعت توریسم و عملیاتی شدن این طرح بتوانیم گام‌های خوبی برداریم.

سلیمانی با اشاره به اینکه مشاور طرح در جلسه کارگروه گردشگری لرستان درباره طرح صحبت کرد که مورد موافقت استاندار و اعضای کارگروه قرار گرفت، اضافه کرد: از نقطه نظرات کارگروه استفاده می‌کنیم و این تفاهم‌نامه باید با هماهنگی استانداران لرستان و اصفهان نهایی شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان با اشاره به اینکه طرح "زاگرس از کوه تا کویر" توسط بخش خصوصی اجرا خواهد شد، افزود: فراهم کردن زیرساخت‌ها توسط بخش دولتی باید انجام شود.

وی اجرای این تفاهم‌نامه را هم‌افزایی بین استان‌های زاگرس‌نشین دانست و اضافه کرد: رشد گردشگر، ایجاد زیرساخت‌های گردشگری مطمئن و کمک به رایگان شدن صدور پروانه ساخت هتل در استان‌ها ازجمله دستاوردهای اجرایی این طرح بین استان‌های زاگرس‌نشین است .

سلیمانی گفت: با اجرای این تفاهم‌نامه گردشگرهایی که به استان اصفهان می‌آیند از جاذبه‌های لرستان هم دیدن خواهند کرد و می‌توانیم این جاذبه‌ها را بیشتر معرفی کنیم.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات

 

 

آخرین عناوین